Ciekawostki,Nauka,Wiadomości 12 lutego 2013, 16:19

Genialne dziecko. IQ jak Einstein i Hawking

3-letnia dziewczynka posiada iloraz inteligencji na poziomie zbliżonym do IQ Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga.

Kostka rubika, fot. Lars Karlsson

Kostka rubika, fot. Lars Karlsson

Jak podaje getsurrey.co.uk, dziewczynka potrafi mówić w językach rosyjskich i angielskim, ma IQ na poziomie 162 punktów i jest najmłodszym członkiem Mensy, klubu zrzeszającego najinteligentniejszych ludzi na świecie.

Iloraz inteligencji dziewczynki, potwierdzony badaniami Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, jest podobny do poziomu IQ jaki posiadali profesor Stephen Hawkins czy Albert Einstein w jej wieku.

Rodzice dziewczynki, Vitaly i Tatiana mówią, że Alice nie różniła się niczym od innych dzieci aż do 2 roku życia, kiedy to zaczęła rozwijać się w zaskakującym tempie.

— Uczyła się bardzo szybko cyferek, później matematyki — opowiada cytowany przez getsurrey.co.uk ojciec. — Kiedy miała 2 lata i 9 miesięcy, skończyła całą serię książek przeznaczonych dla dzieci 4-5 letnich dzieci. Zauważyliśmy, że jest głodna wiedzy — mówi.

Państwo Amos pochodzą z Rosji, ale od 6 lat mieszkają w Merrow. W domu mówią po rosyjsku, ale nigdy nie uczyli Alice angielskiego.

— Zanim skończyła trzy lata, rozumiała więcej niż 500 słów po angielsku — mówi ojciec dziewczynki — zaczęliśmy więc czytać słowniki.

Rodzice Alice ciężko pracują, by stymulować ciągły rozwój dziewczynki, która szybko nudzi się grami i programami telewizyjnymi. Nie są one dla niej wystarczającym źródłem wiedzy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: