Wiadomości 30 stycznia 2013, 21:33

Facebook zalewa fala… prostytutek

Facebook i Twitter usiłują pozbyć się prostytutek, które używają serwisów społecznościowych do reklamowania swoich usług.

Logo portalu społecznościowego Facebook

Logo portalu społecznościowego Facebook

Prostytutki, zamiast wsuwać ulotki za wycieraczki samochodów, zaczęły ogłaszać się na serwisach społecznościowych. Na Facebooku i Twitterze utworzono tysiące profili pań lekkich obyczajów oraz agencji towarzyskich. Sytuacja wzbudza niepokój o dzieci, którze mogą zostać narażone na nieodpowiednią dla nich treść.

Wiele profili branży seksualnej zawiera wyraźne zdjęcia, opisy usług, jak i numery telefonów, adresy i ceny. Facebook usunął już dziesiątki tysięcy stron. Przedstawiciele portalu cytowani przez The Times twierdzą, że „tego typu profile łamią zasady regulaminu”, ale przyznają także, że portal może podejmować jedynie działania ofensywne, gdy pozycje zostaną zgłoszone przez użytkowników.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: