Wiadomości 15 lutego 2013, 10:24

Deszcz meteorów spadł na Rosję. Setki rannych

Około 9:20 czasu lokalnego na terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego spadł deszcz meteorytów. Skały spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku powodując zniszczenia i raniąc pośrednio ponad 700 osób.

Skały spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku powodując zniszczenia i raniąc ponad 400 osób. Fot. YouTube/MalahTV Z

Skały spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku powodując zniszczenia i raniąc pośrednio ponad 700 osób. Fot. YouTube/MalahTV Z

Jak przekazało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, „ze wstępnych ustaleń wynika, że nad terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego doszło do destrukcji meteoroidu, który częściowo spłonął w dolnych warstwach atmosfery.”

Meteoryty spowodowały dziesiątki szkód. M.in. zawalił się dach fabryki cynku w Czelabińsku. Ucierpiał także gmach Czelabińskiego Uniwersytetu Państwowego, budynek jednej ze szkół oraz wiele domów, w których powypadały szyby.

— O godz. 11 czasu lokalnego (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji — podaje administracji obwodu czelabińskiego cytowana przez agencję Interfax. Większość obrażeń powodowały odłamki szkła z rozbitych szyb.

Jak relacjonują świadkowie, wskutek co najmniej trzech eksplozji włączały się alarmy samochodowe, przestawały także działać telefony komórkowe.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: