Wiadomości 8 lutego 2013, 23:56

Chińska klinika zaprasza na aborcję w promocyjnej cenie

Szpital z Shenzhen zaoferował specjalną promocyjną cenę za przeprowadzenie aborcji. Oferta kierowana jest w szczególności dla osób migrujących.

Ludzki płód, fot. Museum Boerhaave, Leiden

Ludzki płód, fot. Museum Boerhaave, Leiden

Jak podaje thenanfang.com, profesjonalna klinika aborcyjna Shenzhen Beautiful People umieściła reklamę na swojej stronie internetowej.

Jak czytamy w ogłoszeniu na stronie kliniki, „kobiety są piękne, ale wydarzenia jednej nocy, które mogą się zdarzyć każdemu, nie mogą tego przekreślać. Gdy przydarzy się taka sytuacja należy być świadomym, że mamy specjalną cenę promocyjną aborcji: tylko 480 RMB.” 480 yuanów to w przeliczeniu około 240 polskich złotych.

Co ciekawe, promocyjna oferta zbiega się ze Spring Festival.

Kobiety wykonujące aborcję w Chinach nie są tak stygmatyzowane przez społeczeństwo jak na Zachodzie.  Chiny są w rzeczywistości światowym liderem pod względem liczby zabiegów usunięcia ciąży, których wykonuje się rocznie ok. 13 milionów (co w przeliczeniu daje jedną aborcję na 25 minut).

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: