Wiadomości 5 stycznia 2013, 13:40

Brigitte Bardot też opuści Francję? Za dwa słonie

Francuska ikona kina, Brigitte Bardot, zagroziła w piątek, że pójdzie w ślad za Gérardem Depardieu i wyprowadzi się do Rosji, jeżeli zostaną uśpione dwa słonie.

Brigitte Bardot, fot. Cdrik b06

Brigitte Bardot, fot. Cdrik b06

Depardieu zrzekł się francuskiego obywatelstwa po tym, jak prezydent François Hollande zaproponował 75 proc. podatek dochodowy dla najbogatszych.

Teraz Brigitte Bardot, obrończyni praw zwierząt zapowiedziała, że postąpi tak samo i wystąpi o obywatelstwo rosyjskie. Chyba, że władze zainterweniują i uratują Baby i Nepal.

Dwa słonie, które zostały zdiagnozowane jako nosiciele gruźlicy, mają zostać uśpione aby nie zarażać innych zwierząt oraz ludzi odwiedzających ogród zoologiczny w Lyonie. Władze miasta nakazały uśpić słonie już w zeszłym miesiącu, ale dzięki petycji złożonej przez pierwotnego właściciela, cyrk Gilberta Edelsteina, wstrzymano się z uśpieniem przez okres świąt Bożego Narodzenia.

Bardot powiedziała w oficjalnym oświadczeniu, że opuści Francję, jeżeli słonie nie zostaną ułaskawione na stałe.

— Jeśli władza tchórzliwie i bezwstydnie zabije Baby i Nepal, przyjmę obywatelstwo rosyjskie i opuszczę ten kraj, który nie będzie niczym więcej jak tylko cmentarzem dla zwierząt — powiedziała oburzona Brigitte Bardot.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: