Wiadomości 4 stycznia 2014, 16:51

Bratkowska: przerwałam ciążę, o której mówiłam w mediach

– Przerwałam tę ciążę, o której mówiłam w mediach – powiedziała w rozmowie z Robertem Mazurkiem Katarzyna Bratkowska. Działaczka feministyczna w grudniowym programie na antenie telewizji Polsat News zapowiedziała poddanie się zabiegowi aborcji 24 grudnia, a więc w wigilię Bożego Narodzenia.

Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że usunie ciążę w wigilię Bożego Narodzenia. Fot. ArtiqbForever2/YouTube

Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że usunie ciążę w wigilię Bożego Narodzenia. Fot. ArtiqbForever2/YouTube

 Przerwałam tę ciążę, o której mówiłam w mediach – powiedziała Bratkowska. – Czyli ciążę urojoną? – spytał dziennikarz. – Niech ją pan nazywa, jak chce. Naprawdę pan myśli, że chciałam sytuacji, w której boję się wyjść z domu, bo mnie jakiś oszołom czymś obleje albo porąbie? Nie jestem osobą publiczną. Jestem potwornie zmęczona tym, co się dzieje” – dodała Bratkowska w rozmowie, która ukazała się w „Plus Minus”, dodatku do weekendowej „Rzeczpospolitej”.

Działaczka feministyczna, Katarzyna Bratkowska, na antenie Polsat News zapowiedziała poddanie się zabiegowi aborcji 24 grudnia, a więc w wigilię Bożego Narodzenia.

– Głupich nie sieją, ale w tej sprawie mam nadzieję, że polskie prawo będzie przestrzegane. Jeśli zostanie złamane, ona odpowie za to z pełną surowością – komentował wówczas Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości.

O. Grzegorz Kramer zaproponował nawet, że zrezygnuje z kapłaństwa, by zaadoptować dziecko Bartkowskiej, byleby tylko ta doniosła ciążę.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył Mateusz Gruźla, ojciec, który sam stracił dziecko po porodzie.

Brak odpowiedzialności karnej za zapowiadany publicznie zamiar popełnienia przestępstwa może dać innym ułudę przyzwolenia, a wręcz zachęty do tego typu czynów. Tym bardziej, że został on uczyniony przez środki masowego przekazu – czytamy w zawiadomieniu.

Datę śmierci swojego dziecka Pani Bratkowska wyznaczyła w Wigilię, kiedy chrześcijanie oczekują ponownego przyjścia na świat dzieciątka Jezus. Żadne pobudki, czy cel jaki Pani Bratkowska sobie wyznaczyła nie mogą stanowić ulgi, czy obejścia istniejącego prawa. Dlatego wnoszę o wszczęcie postępowania karnego i jednocześnie o jego wynikach prosimy powiadamiać opinię publiczną. To powinno zatrzymać kolejne ewentualne prowokacje i poczucie bezkarności u kolejnych osób, które publicznie oznajmiają, że zamierzają popełnić przestępstwo, a żadne środki zapobiegawcze, czy karne w Polsce nie są w stanie temu zapobiec – czytamy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: