Wiadomości 20 grudnia 2012, 22:28

Bar Refaeli zrzuca przebranie św. Mikołaja. Ortodoksyjni żydzi oburzeni

Najsławniejsza izraelska fotomodelka, Bar Refaeli, wywołała skandal rozbierając się w reklamie. Ortodoksyjnych żydów oburzył nie sam striptiz, lecz przebranie świętego Mikołaja które zrzucała z siebie Refaeli.

fot. CHRISTOPHER MACSURAK/Wikimedia

fot. CHRISTOPHER MACSURAK/Wikimedia

Na dwuminutowym, klimatycznym filmie przebrana za świętego Mikołaja modelka stopniowo pozbywa się kolejnych części garderoby, by w końcu zostać w samej bieliźnie. Refaeli zareklamowała w ten sposób własną markę bieliźniarską, under.me.

Nagranie oburzyło bardziej konserwatywnych żydów, którzy zarzucili 27-letniej modelce zdradę tradycji. Krytyka spotkała ją zarówno ze strony izraelskich mediów jak i internautów. „Jak Żydówka mogła przebrać się za katolickiego świętego?” — pytano.

Bar Refaeli jest jedną z najbardziej znanych żydowskich modelek, brała udział w kampaniach reklamowych m.in. Louis Vuitton, Chanel, Ralpha Laurena i Victoria’s Secret.

 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: