Wiadomości 5 grudnia 2012, 15:51

Australijscy naukowcy stworzą nowy smak ananasa

Australijscy naukowcy pracują nad nową hodowlą ananasa. Chcą stworzyć nie tylko słodki i soczysty owoc, ale także w smaku przypominający kokos.

Ananas, fot. Fractalux

Ananas, fot. Fractalux

Naukowcy ze Stanowego Departamentu Rolnictwa w Queensland w Australii są w końcowych etapach opracowywania nowej odmiany ananasa, który będzie znany jako AusFestival.

— Testy smakowe świadczą o tym, że AusFestival jest zwycięzcą: ma ten piękny aromat kokosowy, którego nie znajdziesz w żadnym innym ananasie w Australii — Garth Senewski, jeden z naukowców biorących udział w projekcie.

— Jest słodki, mało kwaskowaty i bardzo soczysty — dodaje.

Senewski powiedział także, że prowadzone przez nich badania wcale nie miały na celu stworzenia ananasa o smaku kokosa.

— Szukaliśmy dobrego połączenia smaku ananasa z innym owocem. Testowaliśmy różne połączenia, ale najbardziej odpowiadał nam smak słodki, lekko kwaskowaty i aromatyczny — tłumaczy.

Jak powiedzieli przedstawiciele departamentu rolnictwa agencji AFP, miłośnicy pinakolady będą musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ komercyjna uprawa nowej odmiany ananasa ruszy dopiero za dwa lata.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: