Ekonomia,Wiadomości 26 listopada 2013, 18:54

AfterMarket.pl dopuszcza płatość wirtualną walutą Bitcoin

Największa giełda domen internetowych w Polsce dopuszcza płatność Bitcoin!

Bitcoin to waluta cyfrowa oraz system zaprojektowany w 2008 roku przez anonimowego twórcę o pseudonimie Satoshi Nakamoto, fot. Isokivi/Wikimedia

Bitcoin to waluta cyfrowa oraz system zaprojektowany w 2008 roku przez anonimowego twórcę o pseudonimie Satoshi Nakamoto, fot. Isokivi/Wikimedia

AfterMarket.pl, jedna z największych polskich giełd domen internetowych, umożliwiła dokonywanie transakcji z użyciem Bitcoin. To kolejny podmiot, który zaakceptował płatności w wirtualnej walucie.

– Płatności Bitcoin przeliczane są na zasilenie konta w złotówkach według bieżącego kursu tej waluty – informuje Michał Pleban w liście przesłanym dziś do użytkowników.

– Aby zasilić swoje konto w ten sposób, wystarczy wpisać kwotę wpłaty i wybrać opcję „Bitcoin” w formularzu płatności – tłumaczy Pleban. System sam dokona przeliczenia i poda liczbę bitcoinów oraz identyfikator portfela do wpłaty. W ciągu około minuty od wykonania wskazanej wpłaty, konto w naszym serwisie zostanie zasilone – dodaje.

Bitcoin to waluta cyfrowa oraz system zaprojektowany w 2008 roku przez anonimowego twórcę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Oprogramowanie umożliwia dokonywanie anonimowych płatności bez udziału osób trzecich.

AfterMarket.pl pod koniec listopada 2013 roku posiadał około 270 tys. zarejestrowanych domen oraz 59 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: