Wiadomości 6 stycznia 2013, 18:57

33 proc. kobiet zdradza swoich mężczyzn

Więcej niż jedna trzecia kobiet przyznała się do zdradzania swojego partnera. 12 proc. zastanawiało się nad tą opcją, ale nigdy się na ten krok nie zdecydowało — wynika z najnowszych badań opublikowanych w australijskim Daily Telegraph.

fot. Flegmus

fot. Flegmus

Według australijskiego psychologa Lyna Fletchera, kobiety mają dzisiaj więcej okazji, aby zejść z prostej drogi. Pracują coraz dłużej, a internet i związane z nim media społecznościami dają większe możliwości poznania potencjalnego kochanka.

Mimo to, ponad 90 proc. odpowiedziało, że zdrady partnera nie da się niczym usprawiedliwić i nie można jej wybaczyć.

Definicja zdrady jest różnie rozumiana. Prawie 40 proc. badanych mężczyzn uważa, że kobieta całując innego mężczyznę nie zdradza swojego partnera. Co ciekawe, ponad połowa jest zdania, że wysyłanie za pośrednictwem e-mail’a niegrzecznych tekstów do kogoś innych jest w porządku. Wedle opinii mniej niż 15 proc. kobiet, całowanie innej osoby jest do zaakceptowania.

Powody dla których zdradzamy są różne, zależne przede wszystkim od tego, czy mężczyzna czy kobieta. Według badań, większość facetów usprawiedliwia się po prostu okazją lub dreszczykiem emocji. Natomiast kobiety jako powód podają przeważnie bycie nieszczęśliwą w dotychczasowym związku.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: