Wiadomości 28 lutego 2013, 00:39

20 proc. uczniów uprawiało seks. Z nauczycielem

Jeden na 30 uczniów był w związku z nauczycielem. 3 proc. studentów z największych sztokholmskich szkół miało z nauczycielem relację natury seksualnej. Resort: „Nie można zakazać miłości”.

20 proc. uczniów przyznaje się do seksu z nauczycielem. Fot. Christophe Moustier

20 proc. uczniów przyznaje się do seksu z nauczycielem. Fot. Christophe Moustier

Jak podaje thelocal.se, spośród 600 uczniów, którzy wzięli udział w ankiecie organizowanej przez dziennik Svenska Dagbladet, 20 proc. przyznało, że miało stosunki seksualne lub miłosne z nauczycielem. 2 proc. twierdzi, że we własnej klasie ma kolegów lub koleżanki, którzy są w relacjach seksualnych z nauczycielem. 5 proc. wie albo słyszało o uczniach z innych klas czy szkół, którzy są w z związkach z nauczycielami.

— Prawo musi być lepsze i bardziej przejrzyste — komentuje Kristina Huldt, prawnik z doświadczeniem w pracy z przypadkami nadużyć seksualnych. — Przy obecnych przepisach musimy udowadniać, że nauczyciel zmuszał swojego ucznia. To często jest bardzo trudne — tłumaczy.

Szwedzkie prawo zakłada karę dwóch lat więzienia za nakłanianie innych osób do seksu lub za wykorzystywanie swojej pozycji w celach seksualnych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł i chcesz odwiedzać nas częściej, udostępnij go na Facebooku, skomentuj oraz polub nasz portal, by otrzymywać więcej treści, które mogą Cię zainteresować: